Bumper Ball Info

Bumper Ball jest absolutną nowością na rynku aktywnej rozrywki, ta wywodząca się z Norwegii gra stała się w ostatnim czasie w Polsce totalnym hitem. A to za sprawą kilkunastu kul wprawionych w ruch przez człowieka! To oryginalne zastosowanie, popularnych już od jakiegoś czasu, kul sferycznych zwanych zorbami. W tym przypadku jednak człowiek nie wchodzi w całości do kuli i nie czeka biernie na to, co tocząca się zorba z nim zrobi.

Kule Bumper Ball zostały tak skonstruowane, żeby uwolnić nogi i dać możliwość samodzielnego poruszania się. To rozwiązanie technologiczne otworzyło zupełnie nowe perspektywy. Tak powstała najpopularniejsza i prawdopodobnie najzabawniejsza wersja wykorzystania kul sferycznych - piłka nożna w zorbach (Bumper Football). Mecz rozgrywa się wg normalnych zasad tej dyscypliny, choć właśnie dzięki piłkom bumper ball, pojawiają się w nim akcenty rodem z rugby lub hokeja na lodzie.

Nie da się ukryć, że są to… najzabawniejsze momenty całej rywalizacji, a co najważniejsze całkowicie bezpieczne dzięki specjalnej konstrukcji kul.

Wielkim atutem Bumper Ball jest fakt, że bez względu na wiek i płeć gra, dostarcza każdemu uczestnikowi przede wszystkim bardzo dużej porcji...ŚMIECHU! Sportowa rywalizacja, adrenalina, świetna zabawa to doskonały sposób na integrację w gronie znajomych, podczas imprez okolicznościowych, klasowych, pracowniczych.


Istnieje wiele scenariuszy gry równie atrakcyjnych i emocjonujących co mecz piłki nożnej. Kilka przykładów podajemy w zakładce Zasady gry. W rzeczywistości pomysłów na wykorzystanie bumper ball jest tyle ilu ludzi.

ORGANIZACJA

Rozgrywki w Bumper Ball można przeprowadzać zarówno w wersji outdoor jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Pole do gry musi spełnić tylko kilka prostych warunków. Powinno być ono:


•    płaskie lub o niewielkim nachyleniu
•    w miarę równe
•    pozbawione elementów otoczenia zagrażających uczestnikom lub mogących uszkodzić sprzęt

 

Zatem pod uwagę mogą być brane odpowiednie i sprawdzone przez organizatora łąki, boiska piłkarskie, boiska "Orliki", sale gimnastyczne oraz hale widowiskowo-sportowe. Rozgrywki można przeprowadzić także w zimie, na śniegu po uprzednim przygotowaniu terenu. Bumper Ball Lublin organizuje rozgrywki, imprezy, spotkania, turnieje przez cały rok kalendarzowy.

Polub nas na Facebook https://www.facebook.com/bumperballublin